Yamaha BW´s

Yamaha vyrobila skútr, o který jsme se v redakci málem poprali a ještě dlouho po jeho vrácení jsme přemýšleli, jak se dostat zpátky do jeho sedla.

Technicky tenhle malý model skútru s objemem motoru 125 cm3 nikterak výrazně nepřevyšuje svoje konkurenty, má ale neodolatelné kouzlo, které nás u skútru mile překvapilo. Většina z nás považuje skútry za každodenní vozítka, se kterými moc zábavy nezažijete, Yamaha BW's je výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

Čtyřdobá pohonná jednotka není žádný divoch, ale devadesát se budete prohánět bez větších problémů a tahle rychlost vám nebude cizí ani při jízdě ve dvou. Vydal jsem se na výlet kolem hlavního města a stylem "pataputy pataputy" jsem se dostal všude, kam bylo potřeba. Yamaha má velice robustní konstrukci a celkem překvapivě stabilní podvozek, který z vás ve městě udělá dravce.

 Motocykly Yamaha BW´s 2012
Kokpit je strohý a robustní, stejně jako celý bike.

V sedle se nebudete tísnit a jezdit se zadním kolem ve smyku se stane vaším denním chlebem - tak nějak vás k tomu sama pobídne. Jinak kombinace brzd vepředu kotoučová, vzadu bubnová je dostatečná za všech okolností. Pneumatiky se hodí na každý povrch, ale tím trochu ztrácí přilnavost na silnici - na broušení sliderů si pořiďte jinou motorku.

Ani v praktičnosti BW's nic nechybí, pod sedačku dostanete integrální helmu nebo slušný nákup. S verzí B-Generation, která nabízí deset různých designů, míří Yamaha hlavně na mládež, ale třeba design Bar-code si u sebe v garáži umím představit, a to i když už jsem opustil věk začínající dvojkou. Pro skutečné usedlíky zůstává v nabídce jednoduchá jednobarevná varianta, která je decentnější, ale jízdní vlastnosti má úplně stejné.

 Motocykly Yamaha BW´s 2012
 Motocykly Yamaha BW´s 2012 Motocykly Yamaha BW´s 2012

TECHN
IC
ÚDAJE:
Motor

Čtyřdobý vzduchem chlazený jednoválec, mazání s mokrou klikovou skříní, elektronické vstřikování paliva, automatická převodovka - variátor.

Vrtání x zdvih 52,4 mm x 57,9 mm
Zdvihový objem 125 cm3
Výkon 6,7 kW při 7500 1/min
Točivý moment 9,6 Nm při 6000 1/min

Podvozek
Vepředu teleskopická vidlice se zdvihem 78 mm a hydraulicky ovládaná kotoučová brzda Ø 189 mm, vzadu kyvná vidlice se zdvihem 71 mm a mechanicky ovládaná bubnová brzda.

Pneumatiky 120/70 - 12; 130/70 - 12

Rozměry a hmotnosti
Rozvor 1290 mm, výška sedla 780 mm, hmotnost s náplněmi 121 kg, objem palivové nádrže 6 litrů.

Cena (B-Generation): 61 990 Kč


Vydáno: 25. 12. 2012

Autor: Michal Hrubec (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Yamaha BW's bazar