V barvě kros

Jelikož se o mně traduje, že jsem raubíř a v oblasti péče o věci pankáč, obdržel jsem na rok motokrosový komplet za účelem prověření kvality. Pokud přežije mě, přežije každého. Uvidíme na konci roku, nyní představujeme.

Krosovou výstroj Scott doplněnou botami Sidi jsme vybrali v pestrobarevném žlutočerveném provedení z nové kolekce 2013, abychom byli na akcích i v časopisu řádně identifikovatelní - tedy respektive já.

 Motocykly Příslušenství: V barvě kros 2013
Citlivá místa včetně kostrče chrání protektory, streče jsou měkké a poddajné.

Přilba 250 Brigade patří do základní sklolaminátové řady, přesto je výborně odvětraná a na hlavě sedí pohodlně. Materiál je savý a při propocení neklouzavý, samozřejmě s pratelnou výstelkou. Z přilby je výborný výhled a brýle řady Tyrant do ní perfektně pasují. Brýle mají nos nastavitelný excentry, takže nosáči, kterým stejně jako mně standardní brýle svírají nosní dírky, již budou dýchat bez problémů. Kalhoty z nejvyšší řady Tangent překvapí pohodlím a měkkým strečemi. Choulostivá místa zpevňuje měkká kůže a protektory.

 Motocykly Příslušenství: V barvě kros 2013
Brýle Tyrant mají nastavitelný tvar/objem nosu a dobré odvětrání, nepotí se.

Nejvyšší řadu charakterizuje několik málo specialitek, například vynikající silikonové proužky zevnitř pasu kalhot, které při akci zabraňují vylézání zastrčeného trička či dresu - s tím má problémy snad každý krosák - neustále zastrkuje dres znovu a znovu do kalhot.

 Motocykly Příslušenství: V barvě kros 2013
Silikonové textury u kalhot zabraňují vyjíždění dresu. Skvělé je odvětrání.

Dres se ničím zázračným nevyznačuje, ale má super barvy, které ani po několikerém praní na 60 º nevyblednou - tvarová stálost (praním se nescvrkne) je také O. K. Rukavice jsou naprosto standardní, příjemné jsou opět protiklouzací silikonové proužky zevnitř prstů, umožní šetřit energií. Chránič trupu Commander se nikde nezařezává a hlavně se dá zkombinovat s chráničem krku, který do kolejnic Commanderu jednoduše zapadne.

 Motocykly Příslušenství: V barvě kros 2013
Chránič Commander dobře padne, neškrtí a je kompatibilní s chráničem krku.

Boty Sidi Crossfire jsou pravděpodobně nejprodávanějšími krosovými botami v Evropě, a není se čemu divit. Dobře padnou, v kotníku jsou akurátně pohyblivé, dobře se nazouvají i perou a především vydrží spousty nárazů, pádů i oděrek bez ztráty funkčnosti - přezky se neurazí a fungují i ve větším bahenním nánosu.

 Motocykly Příslušenství: V barvě kros 2013
Dobře odvetrané Sidi Crossfire potěší i pružnými a bytelnými přezkami.

CENA VÝSTROJE:
Přilba 250 Brigade 4225 Kč
Brýle Tyrant 1780 Kč
Dres 450 Tangent 1475 Kč
Kalhoty 450 Tangent 4225 Kč
Rukavice 450 Tangent 1125 Kč
Chránič trupu Commander 3898 Kč
Boty - Sidi Crossfire 10 650 Kč

Vydáno: 04. 08. 2013

Autor: Jakub Nič (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz