(Test)Nové pneu Bridgestone S20

Nové pneu Bridgestone S20: na silnici jako na okruhu Moto GP

Rozjet to na rovině na plný plyn nebo položit motorku do zatáčky jako Valentino Rossi na závodním okruhu - to je sen snad každého motorkáře! Pro pořádně nadupanou jízdu na běžné silnici je však bezpodmínečně nutné vybavit "mašinu" pneumatikami, které vyhovují i přísným požadavkům závodní dráhy. S novými pneu BATTLAX Hyper Sport S20 od Bridgestone posunete své možnosti i na běžných silnicích. Tato supersportovní guma, na jejímž vývoji spolupracovali přední jezdci, konstruktéři a technologové Moto GP, se může pochlubit mimořádnou přilnavostí na jakémkoli povrchu a dlouhou životností.
Kvalita pneumatik je přímo úměrná kvalitě jízdy, a proto pro sportovní výkony v kvalitě závodů Moto GP potřebuje každý řidič špičkové gumy, které by obstály i na okruhu. Podmínkou je vysoká přilnavost, stabilita na rovině i v zatáčkách, dostatečná odezva od obou kol, a v neposlední řadě také dlouhá životnost pneumatiky. Nové Bridgestone S20 vykazují vysokou přilnavost na suchu i mokru a dosahují rychlého zahřátí na provozní teplotu. Tyto vlastnosti si nové "bridgestonky" udržují v maximální míře po celou dobu své životnosti. Kvality nové gumy od Bridgestone, výhradního dodavatele pneu pro Moto GP, potvrzuje i přední český motocyklový kaskadér Pepa "Sršeň" Šiler: "Nové bridgestonky jsem testoval nepřetržitě po dobu dvou měsíců a jsem s nimi maximálně spokojen. Jejich přilnavost je přímo příkladná a životnost na supersportovní gumu nečekaně dlouhá."


Nové pneu Bridgestone S20 byly vyvinuty ve spolupráci s profesionálními konstruktéry, technology a jezdci Moto GP v čele s Valentinem Rossim. Výsledkem je mimořádně přilnavá guma, která přináší kvality sportovní jízdy na běžné silnice.

V průtrži mračen jako na suchém povrchu? S novými bridgestonkami ano
Nové pneumatiky S20 přinášejí jezdcům sportovnější jízdu, lepší ovladatelnost a vyšší stabilitu v zatáčkách díky novém dezénu, konstrukčním technologiím, používaným pro závodní stroje Moto GP, a nové směsi, která funguje v širším rozpětí teplot. Vyspělá konstrukce pneumatik, využívající technologie bezešvého ocelového nárazníku MSB a vysokotažného pogumovaného kordu HTSPC, poskytuje optimální styčnou plochu při jakémkoli náklonu. Výsledkem je vyšší přilnavost za všech podmínek. "Rád jsem využil možnosti vyzkoušet přilnavost nových Bridgestonů. Při dlouhodobém testování jsem čelil i poměrně extrémním podmínkám, jednou mě zastihla i regulérní průtrž mračen. Ovšem nové gumy S20 obstály skvěle, dokonce lze tvrdit, že si na nových bridgestonkách můžete dovolit na mokru totéž co za sucha," říká "Sršeň. Lepší ovladatelnost a vynikající stabilitu potvrzuje i kaskadér "Sršeň"


Hypersportovní guma S20 umožňuje razantní náklony v zatáčkách a pořádně dynamickou jízdu i mimo závodní okruh.

Dezén pneumatik S20 je vybaven drážkami, které se uprostřed běhounu narovnávají, což zajistí lepší výkon při průjezdu zatáčkou v malém náklonu, především při vjezdu do zatáčky. Vpředu zasahují boční drážky až do ramenní části, čímž zlepšují pocit kontaktu s vozovkou při velkém náklonu a zvyšují přilnavost za každého počasí. "Řízení je velmi přesné, nezáludné, řidič má výtečnou odezvu od předního kola a okamžitě si tím získá v pneu S20 důvěru, která je pro každého jezdce stěžejní," potvrzuje "Sršeň". "Při velké zátěži jsou reakce na zatížení krásně čitelné, zadní pneu dá řidiči včas vědět, že jede na limitu, na který se ale dostane díky sportovním profilům pneumatik jen velmi zkušený a trénovaný jezdec, a to pouze na okruhu."


Pepa "Sršeň" oceňuje na nových bridgestonkách S20 především vysokou přilnavost na suchu i mokru, a také jejich dlouhou životnost.


Dlouhá životnost a vyšší výkon již v zahřívací fázi. A také dlouhá životnost
Díky nové směsi s množstvím siliky a patentovaného polymeru NanoPro - TechTM se nové "esdvacítky" rychleji zahřejí i při nízkých teplotách, což zajišťuje výbornou přilnavost již během počáteční fáze jízdy při zachování dlouhé životnosti gumy. Pro zlepšení přilnavosti na suchu, dosažení vysoké stability při průjezdu zatáčkou a ještě vyšší prodloužení životnosti byla na přední i zadní pneumatice použita technologie třísekční běhounové směsi 3LC s optimalizovanou segmentací měkkých a tvrdých směsí. "Pneumatiky Bridgestone S20 se na závodním okruhu i běžné silnici velmi rychle zahřejí na provozní teplotu, v čemž mají oproti konkurenci nesrovnatelnou výhodu. Největší devizou S20 je přilnavost na jakémkoliv povrchu, rychlé zahřátí a v neposlední řadě na hypersportovní pneumatiku dlouhá životnost," říká Pepa "Sršeň".

Více informací o prémiových pneu BATTLAX Hyper Sport S20 na www.bridgestone-s20.cz

Vydáno: 01. 06. 2012

Autor: (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz