(Test)Něco pro slečny: Honda SH Mode 125

Čas od času se stane, že se Honda utrhne ze řetězu a popustí uzdu uniformitě, která je pro ni charakteristická. Zářným příkladem je SH Mode 125 v barvě, která má jasný cíl – zaujmout vaše polovičky.

Ale nejen je. Levnější a sníženou variantu k oblíbenému modelu SH125i (členů rodiny SH se prodalo už přes milion kusů) totiž můžete pořídit i v černé a pro méně odvážné dámy i v bílé perleti. Lak však tvoří pouze vnější dojem, nás zajímá, co „móděnka“ ve skutečnosti zvládá barva nebarva. Začněme třeba tím, čím je oproti „standardnímu“ SH odlišná. U Modu se zkrátka vše zorientovalo na něžné pohlaví, takže konstruktéři nasadili menší, 14“ kolo a ubrali polstrování sedáku, tím snížili výšku posazu o plných 34 mm. Poměrně citelnou změnou je obutí užších pneumatik (80/90-16 vpředu, 100/90-14 vzadu). Mode je tak díky tomu a o celých 18 kg (!) nižší váze pěkný čipera, který se nelekne ani proplétání zácpou na Malé Straně… Až na ty kostky. Podvozek je totiž poměrně tvrdě naladěn, zvládne tudíž s bravurou ostřejší rytmus jízdy, ale na některých rozbitých úsecích toho vašemu pozadí moc nedaruje.

Pohonná jednotka se také dočkala drobných změn – má sice o 0,5 koně nižší výkon, točivý moment však povyrostl o 1 Nm a posunul se o 1500 otáček níže na 5000. Nechybí ani „úsporný a ekologický“ systém Idling Stop, který při stání na světlech zhasne motor, aby se po otočení plynem při rozjetí zase nahodil. Naštěstí jde v mžiku vypnout tlačítkem na pravém řídítku.

Vydáno: 13. 10. 2014

Autor: Petr Slezák, foto Václav Novák (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Honda SH bazar