(Reportáž)FMX Gladiator Games 2013

Nová scéna, nové triky a velká dávka adrenalinu! To všechno zažila při show O2 Aréna, ve které se odehrála největší freestyle motocrossová akce FMX Gladiator Games. Opět po roce do Prahy zavítal největší FMX svátek, který tentokrát nesl podtitul NEW ERA.

V pořadí již třináctý ročník FMX svátku přinesl divákům velkolepou podívanou, o kterou se postarali největší FMX špičky z celého světa společně s českými jezdci. Své dovednosti kluci předvedli při souboji Head to Head. Velká hvězda večera Robbie Maddison bohužel nejprve oznámil, že díky technickým důvodům nemůže skákat, ale díky divoké kartě se dostal do semifinále. Tam ho se svým trikem přeskočil André Villa, který se tak katapultoval do samotného finále, ve kterém byli hned další dva čeští rideři Libor Podmol a Petr Pilát. Skoky byly tak vyrovnané, že o vítězi rozhodli diváci, kteří letošní titul Gladiatora udělili Liborovi Podmolovi.

 

 EXIBICE, SHOW FMX Gladiator Games 2013

 

Diváci letos mimo skvělé show spatřili i dva velmi tvrdé pády. První z nich patřil španělskému jezdci Marcu Pinolovi, který dopadl špatně při svém skoku. Druhý pád poté předvedla dvojice Antonio Navas se svým tandemovým kolegou Rockym. Všichni se obešli bez vážného zranění a z plochy odcházeli za aplausu skoro plné O2 Arény. „Co ti kluci předvádí je fakt něco šíleného,“ řekl Libor Podmol. „Když jsem viděl kluky válet se, tak to nebylo ono,“ přiznal poté i organizátor a otec celých Gladiator Games Marek Rejman, který právě hned po nich skákal v tandemu s Petrem Pilátem. „Věřil jsem mu, znám ho od jeho deseti let. Já jsem ale nic nedělal, jen jsem se strašně držel. Hlavní dík patří Péťovi Pilátovi“, řekl Rejman.

 

 EXIBICE, SHOW FMX Gladiator Games 2013

 

Jednostopá vozidla vystřídaly dvoustopá. Na scénu přijel velký kaskadér Jimmy Blaze, kterému se nepodařilo svoji buggynu dotočit a dopadl tvrdě na doskoku. Velkým finále byl skok osobním automobilem, ve kterém seděl Marek Rejman. Jako spolujezdce si vybral Petra Piláta, kterému chtěl dopřát skvělý zážitek jako Petr jemu při tandemovém backflipu na motorce. Hned několikrát se jim podařilo dostat auto do vzduchu a tím tak završit dvouhodinový program plný adrenalinu, řvoucích motorů a hlavně skvělých skoků.

V úplném závěru organizátor Marek Rejman společně s jezdci uctili památku zesnulým jezdcům, kteří se do Prahy rádi vraceli na každý ročník FMX Gladiator Games...

Na povedený sestřih se můžete podívat zde

Vydáno: 27. 11. 2013

Autor: TZ, foto Ondřej Kroutil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz