První jízda - Honda CB 1100

Tak na tohle svezení se těšíme už pěkných pár let - příští týden odlétá naše redakce na první představení krásného retrobiku do španělské Valencie.

Pár info se bude hodit aneb japonská klasika v Čechách: klasikou je především fakt, že si naši japonští přátelé obecně nechávají své nejzajímavější biky doma a jen velmi neradi se o ně dělí. Natož s námi Evropany. Nejinak tomu bylo také v případě tohoto nádherného vzduchem chlazeného čtyřválce s umně stylizovanými retrotvary 80. let - v Japonsku se už pěkných pár let úspěšně prodává, my jsme si jej zřejmě zasloužili až nyní.

 Motocykly Honda CB 1100 2013
Je to příjemná změna kochat se žebrováním vzduchem chlazeného motoru.

K věci: o pohon 248 kg vážícího motocyklu se stará vzduchem chlazený agregát disponující výkonem 90 koní (66 kW) při 7500 1/min a točivým momentem 93 Nm při 5000 1/min. Podvozek s přední vidlicí o průměru 41 mm a brzdy s dvojicí předních kotoučů a ABS jsou zcela na výši doby, palivová směs je připravována vstřikovací jednotkou, obě kola jsou osmnáctipalcová a vzadu nalezneme dokonce klasický rozměr 140/70. Nádrž pojme necelých 15 litrů, což sice mnoho není, výrobce nicméně udává dojezd až přes 300 km. Ortodoxně rovně střižené sedlo vypadá pohodlně i z pohledu spolujezdce.

Motocykl navazující na legendární řadu fenomenálních klasiků s označením CB bude k mání v černé, perleťově bílé a hondí červené metalíze. My se na něj každopádně moc těšíme!

 Motocykly Honda CB 1100 2013
Elegance do puntíku: odečítat údaje z těchto přístrojů vás bude bavit hodně dlouho.

Vydáno: 10. 01. 2013

Autor: Martin Tománek (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Honda CB bazar