Piaggio X10 350 Executive: Office s sebou

Kde se snoubí italský cit pro design, hi-tech, měkoučké pohodlí a bryskní jízdní dynamika? Odpověď hledejte pod šifrou X10.

Loňská novinka X10, navazující na předešlé úspěchy modelů X9 a X8, může být v ohledu výbavy a z hlediska unikátního vzezření něčím, co si klade nárok vylákat nás nejen do měst a na dovolené, ale taktéž k rozjímavě obdivným chvilkám stráveným v garáži s lahvičkou vosku a jemným hadříkem.

X10 nadčasovou nonšalancí ospravedlňuje každý halíř, který za něj majitel dá, z pohledu na čistý profil a zadobok laská oko bikera i milovníka umění od secese až po techno. Trochu nepatřičně zde vyhlíží jen přední světlomet s diodovým "U", možná až přísně zamračený a hrající příliš dle taktovky futurofila.

 Motocykly Piaggio X10 350 Executive 2013
Ohromný podsedlový prostor pojme dvě přilby, ruksak, pití a polovinu kanceláře.

Čím X10 doslova nastavuje laťku, je výbava a její podání jezdci. Podsvícené piktogramy ovladačů na řídítkách (!) a přístroje s titánským displejem servírující vyčerpávající data jsou první známkou touhy vynikat, zlatým středem je boční stojan při vyklopení aktivující zadní brzdu, mocniteli výjimečnosti italské výkladní skříně jsou systém vypínatelné kontroly trakce, ABS, USB vstup a 12V zásuvka.

Ovladatelnost ve městě je vzdor rozměrům hravá, skútr se též na kvalitním povrchu nechá skvěle "podržet" i při náletu do hodně rychlé zatáčky, kontrola trakce aktivizuje klid v duši a dovolí akcelerovat naplno - vždy. Kdo nikdy nejezdil na maxiskútru kategorie 500 cm3+, jen těžko uvěří, jakým automobilům bude s X10 ukazovat zář zadních lamp. Tohle stačí.

Kompaktní jednoválec Piaggio je chlapík a náramně bych si s ním sólo užil krás i toboganů alpských průsmyků. Co Piaggio slibuje sošným šarmem, vyzrálou technikou a premisou luxusu, to ve světě silnic první třídy plní "in puncto ", jak by podotkl rodilý Ital, na dlažbě a rozbitých površích však ztrácí na např. větší a dražší BMW C 650 GT. Za o čtyři kilogramy lehčí verzi X10 bez ABS a kontroly trakce vyložíte na stůl o patnáct tisíc korun méně.

 Motocykly Piaggio X10 350 Executive 2013
UFO? Designově je Piaggio skvostem, nadčasová elegance na dvou kolech.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Motor: čtyřdobý, kapalinou chlazený jednoválec, 330 cm³
Výkon: 24,5 kW (33,3 k) při 8250 1/min
Toč. moment: 32,3 Nm při 6250 1/min
Max. rychlost: 150 km/h
Spotřeba: 3,3 l/100 km
Hmotnost: 200 kg (bez paliva a provozních náplní)
Barvy: bílá, béžová, šedá, modrá, černá
Cena: 159 990 Kč

Vydáno: 07. 08. 2013

Autor: Michal Misík (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Piaggio X9 bazar