NOVINKY EICMA: MV Agusta Turismo Veloce/Veloce Lusso 800

V předvečer milánské výstavy nezahálela ani domácí MV Agusta a oficiálně představila Turismo Veloce 800 a Veloce Lusso 800.

Nový cesťák z produkce italské značky pořádně rozčeří vody tohoto segmentu. "Rychlé cestování" hlásá jeho jméno, podívejme se tedy v krátkosti na prostředky, kterými chce své jméno naplnit. Především jde o masivní elektronickou výbavu - "naklikat" si můžete vše, na co si vzpomenete: 4 mapy, 2 výkonové křivky, 2 úrovně omezovače otáček, citlivost na přidání plynu - 3 úrovně, 2 úrovně motorové brzdy, kontrolu trakce, anti-wheelie, tempomat, rychlořazení (nahoru i dolů bez spojky), ABS. Všechny parametry si individuálně upravíte přes řídítka na 5palcovém TFT displeji (na Lussu najdete i integrované GPS), nechybí ani Bluetooth konektivita. Další zajímavostí je semi-aktivní podvozek na "luxusnější" verzi Lusso, který se průběžně přizpůsobuje jízdním podmínkám.

O pohon se stará již dobře známý tříválec z produkce MV s výkonem 125 koní při 11 600 1/min a točivým momentem 84 Nm při 8600 1/min. Ten rozjede 194 kg (suchá hmotnost) vážící Turismo Veloce na 240 km/h. Naprostou lahůdkou je pak design, který výchází ze sportovních modelů značky a který se pyšní prvky jako letmo uloženým zadním kolem. Nechme se překvapit kolik bude tento krásný "jezdící počítač" stát, málo to ale nejspíše nebude...Podrobnější informace včetně všech novinek z Milána najdete v Motocyklu 12/2013, který vychází 20. listopadu.

Vydáno: 04. 11. 2013

Autor: Petr Slezák (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: MV Agusta 1000 Corona bazar