(Novinka)První střípky z Intermotu: Yamaha XJR1300

Mohutný vzduchem chlazený čtyřválec se v nabídce tří ladiček potlouká již hezkou řádku let. U Yamahy si XJR1300 evidentně váží a tak do sezony 2015 vyjede s několika změnami.

2015 XJR1300

To, že fabrické designéry Yamahy ovlivnila spolupráce továrny s předními osobnostmi custom scény, lze jen těžko popírat. XJR1300 modelového roku 2015 je toho jasným důkazem. Srdcem biku stále zůstává starý známý vzduchem chlazený řadový čtyřválec produkující 98 koní a 108 Nm, úpravy se tak týkají zejména designu.

Jinak střižená je nádrž, která pojme 14,5 l benzinu - pyšní se užším tvarem, aby dala vyniknout mohutnému agregátu. Důležitou změnou k lepšímu jsou širší řídítka, která se posunula blíže pilotovi. Podvozek pracuje s dvojicí jednotek Öhlins a přední vidlicí s povrchvou úravou DLC.

Na první pohled nejmarkantnější změny se dotkly zadní partie "ixjéera" - je kratší a použité sedlo evokuje řešení "solo". Výfukové svody se oděly do matné černé, přední světlo se zmenšilo na 180 mm průměru a byla použitá jiná grafika analogových přístrojů

XJR1300 Racer

Varianta Racer je speciální edicí vytvořenou použitím originálních doplňků. A musíme uznat, že se nám hodně líbí. Přitom stačilo tak málo: karbonová pření maska a malý blatníček, nízká dělená řídítka a zadní krovka.

Jak už je u Yamahy zvykem, pro nová XJR bude k dispozici velmi široká řada doplňků a příslušenství. Mezi nimi například koncovky Akrapovič, plexiskla, zavazadla či různé doplňky značky Rizoma.

Nová XJR budou k mání od prosince tohoto roku.

Vydáno: 29. 09. 2014

Autor: Petr Slezák, foto Yamaha (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Yamaha XJR bazar