(Novinka)První SPZkové Brno je minulostí…

Stadion nebo Schwantzovka. Tak tyhle pojmy už nejsou cizí skoro devadesátce motorkářů, kteří si přišli, většinou poprvé, vyzkoušet okruhové ježdění. A byla to jízda!

Ve středu, 7. května se totiž konal první letošní Okruhový den na SPZkách na legendárním Automotodromu Brno pod taktovkou týmu Okruháři.cz.

Pod dohledem zkušených instruktorů a profesionálního mechanika Vojty Navrátila z MotoXN si prošli všichni účastníci teorií jízdy, kde se dozvěděli vše potřebné o bezpečné jízdě, správném chování na závodní trati a o technickém nastavení motocyklu. No a pak už nezbývalo nic jiného než jít po zbytek dne pořádně tahat za plyn.

Bylo velice zajímavé sledovat počáteční nervozitu a zároveň obrovské nadšení všech co se rozhodli do toho říznout a jít prohnat svou motorku na okruh.  Největší uspokojení je mluvit s motorkářem, který dal poprvé kolínko nebo „štrejchl“ stupačkou o podlahu.  O takové momenty nebyla v přátelské atmosféře nouze. Paddock brněnského okruhu byl celý den plný pohodových lidí (polovinu dne byla na okruhu agentura Racetrack) a skvělé nálady.  Na té nic nezměnil ani déšť, který se ukázal k závěru dne.  Mnozí nadšenci se nenechali odradit a pokračovali dál v ježdění – holt na okruhu se jezdí za každého počasí.
Tým Okruháři.cz děkuje všem účastníkům a partnerům akce za naprosto skvělý den a Automotodromu Brno za těch nejlepších 14 zatáček na světě!

I přes velkou nepříjemnost (týmu Okruhářů byla hned po Okruhovém dni odcizena dodávka s výbavou na zázemí pro dny na okruhu a krásnou CBR 600RR) pokračují a další skvělá akce je za dveřmi!

Okruháři.cz vás přivítají na Autodromu Most a to už 28. července – není na co čekat! Registrujte se zdeOkruháři.cz
Píšeme, fotíme, natáčíme a bavíme se okruhovým životem. Pořádáme okruhové dny pro
motorky na SPZtkách. Ze silnice na okruh!

Vydáno: 12. 05. 2014

Autor: Tisková zpráva (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz