(Novinka)Prague Harley Days 2014: Současnost i historie

Mejdan pro jezdce všech značek obsáhne kromě moto srazu také bohatý doprovodný program. Jeho součástí bude jak prezentace novinek Harley-Davidson (včetně premiéry modelu Street 750), tak i výstava historických kusů. Nejstaršímu je 91 let!

ROK VÝROBY 1923
Má v dokumentaci zapsán nejstarší exemplář výstavy Harley-Davidson. Tehdy se portfolio značky z Milwaukee chlubilo motocykly typu J, W a F-Head Twin, samozřejmě s dvouválcovými vzduchem chlazenými motory objemu tisíc kubíků. I dalších zhruba třicet exemplářů bude stát za pozornost, nemůžou zde chybět ani ostatní předválečné kousky nevyčíslitelné hodnoty včetně modelu z roku 1928 (tehdy byl založen nejstarší fungující klub na světě Harley-Davidson Club Praha) ze soukromých sbírek hrdých majitelů. Další zajímavostí výstavy historických motocyklů se stane i papírový model chopperu v téměř životní velikosti.

STEJNĚ JAKO 2014
Součástí Prague Harley Days 2014 bude kromě výstavy historických motocyklů také přehlídka současných Harleyů v rámci předváděcího demo trucku. Ten nabídne veřejné organizované testovací jízdy na současných 23 modelech Harley-Davidson. Neméně interesantní podívanou přinese česká premiéra vodou chlazené novinky Harley-Davidson Street 750 a dalších nejnovějších strojů H-D.

MEJDAN PRO VŠECHNY
„Pražské dny Harley nebudou typickým srazem motorkářů, ale kulturně-společenskou akcí s nádechem motocyklů. Ty totiž znamenají svobodu, v podání značky Harley-Davidson se stojedenáctiletou tradicí,“ zdůrazňuje Jaroslav Vavřina, šéf pražského dealerství Harley-Davidson, který zároveň stojí za organizací pilotního ročníku.  A Praha bude poprvé jednou ze zastávek v cestě na megasraz European Bike Week, pořádaný v rakouském Faak am See, kam se loni sjelo více než sto tisíc motocyklů...

Prague Harley Days v datech
KDY: 29. - 30. srpna 2014 (pátek od 10 do 02 hodin, sobota od 9 do 02 hod.)
KDE: Výstaviště Praha-Holešovice, venkovní plochy a Průmyslový palác
CO: Motosraz, motovyjížďky, jízdy obratnosti, výstava motocyklů, demo jízdy, mytí a servis motocyklů, tombola, bodypainting, live music, DJs, koncerty kapel, kaskadérská show FMX, pole dance, Miss Prague Harley Days, galavečer thajského boxu…
ZA KOLIK: Venkovní program zdarma; večerní program za 150 Kč po oba dny
WEB: www.harley-days.cz

Vydáno: 24. 08. 2014

Autor: TZ, Petr Slezák, foto Harley-Davidson (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Harley-Davidson Dyna Super Glide bazar