(Novinka)Kardinálské žehnání nejen guzzinám

Minulý víkend proběhlo v Keblově na Vysočině příjemné setkání motocyklistů spojené s otevřením letošní sezony a symbolickým žehnáním motocyklům i jejich jezdcům.

Akci organizoval český Moto Guzzi Club Bohemia, guzziny byly proto zastoupeny v hojném počtu, jak je ale na podnicích tohoto klubu tradicí, srdečně vítáni byli všichni motocyklisté – letos se jich sešlo necelé dvě stovky. Pozvání přijal dokonce i kardinál Dominik Duka, který seřádkované motocykly pokropil svěcenou vodou tak důsledně, až se někteří guzzisté začali obávat, aby své oře vůbec nastartovali… Akcí provázel prezident klubu Jirka Riant, rodinné zázemí a kávu poskytl na své faře páter Maxmilián a velmi otevřené a chytré kázání na mši měl tentokráte páter Evermod. Všichni guzzisté tělem i duší. Celé setkání dokumentovala Česká televize a TV Barandov, záznamy naleznete na stránkách klubu: www.motoguzziclubbohemia.cz.

„Guzzí žehnání“ je akcí, kterou si na počátku sezony nenecháme utéct. Děkujeme proto za pozvání a připojujeme se k přání „Kardiho“ (jak p. Dukovi oba páteři důvěrně přezdívají) – ať si tuto sezonu užijeme v radosti a bez zranění. Kolama dolů!

PS: „Kardi“ se guzzistou dosud nestal…

rV8vXltPLhg

Vydáno: 16. 05. 2014

Autor: archiv (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Moto Guzzi Jackal bazar