(Novinka)Harley-Davidson Road Glide Special

Několik týdnů před představením kompletní modelové řady 2015 vypouští továrna z Milwaukee první vlaštovku. Návratu na světlo světa se dočkal model Road Glide Special...

Touringový Road Glide je dalším z biků z provenience H-D, které čerpají své gros z projektu Rushmore.

"Road Glide byl vždycky motocykl vzbuzující vášeň, což je důvod, proč je jeho návrat pro naše zákazníky i naší společnost tak vzrušující," říká Matt Levatich, prezident a Chief Operating Officer Harley-Davidson Motor Company. "Díky technologiím projektu Rushmore, intuitivně ovládaných prvků a novému stylu, přicházíme se zcela novou Road Glidou, kterou jistě ocení jak její příznivci, tak mnoho dalších, kteří hledají další možnosti, které projekt Rushmore nabízí."

Road Glide Special je charakteristický svou trojitou kapotáží Splitstream, která je výsledkem práce v aerodynamickém tunelu. Novinkou je také dvojitý LED světlomet Daymaker Reflector. Uprostřed vnitřní kapotáže je umístěn infotainment Boom! Box 6.5GT s dotykovým displejem a GPS navigací, která může být ovládána dvojitým joystickem, umístěným na řídítkách. Díky nové přitažené pozici řídítek je jezdec ve velice příjemné poloze. Bublání véčka Twin Cam 103 je vyvedeno do dvou chromovaných výfuků. Touringové prvky zahrnují postranní kufry, otevíratelné jedním dotykem, tempomat, ručně nastavitelné zadní odpružení a snadno čitelné přístroje. Motocykl je vybaven také propojenými brzdami Reflex s ABS. Nechybí ani exkluzivní lakování vnitřní kapotáže a ručně nanášené pruhy.

"Road Glide měl vždy být motocyklem pro jezdce, kteří jsou trochu z jiného těsta a pro které je svoboda cestování to nejdůležitější," říká Mike Goche, manažer z Product planningu. "Tento nový model respektuje klasickou duši, zatímco nabízí podstatné zlepšení, co se týče pohodlí. Všechny vylepšení projektu Rushmore jsou jistě něco, co ocení touringoví jezdci po celém světě."

Vydáno: 01. 08. 2014

Autor: TZ, Petr Slezák, foto Harley-Davidson (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Harley-Davidson Street Glide bazar