(Novinka)Finále Czech Drag Serie v Hoškovicích

Všichni fanoušci rychlých dragsterů nechť si do kalendáře poznamenají dny 13. a 14. září, kdy se na letišti v Hoškovicích koná finále Mezinárodního mistrovství ČR dragsterů - Czech Drag Serie a velké finále evropské Super Twin Top Gas Serie.

Finálový závod je pokaždé vyvrcholením závodní sezony a získané body rozhodují o umístění jezdců v konečném pořadí. A protože je to závod mezinárodní a bodují i zahraniční jezdci, budou jednotlivé třídy obsazeny jak jezdci z Česka, tak z Německa, Holandska, Belgie, Švýcarska a Dánska. Určitě doražte, bodové stavy jsou totiž natolik těsné, že si nikdo nemůže být celkovým vítězstvím dopředu jistý - o napínavou podívanou tak nebude nouze.

Nebude chybět ani velmi oblíbený závod pro amatéry – Public Bikes a Public Cars, kterých se můžete zúčastnit i vy! V doprovodném programu představí svoji show motocykloví kaskadéři Pavel Korych a Přemysl Vaněk. Pro demo jízdy bude možné zapůjčení motocyklu Harley Davidson.

Atmosféru Mistrovství Evropy vám přiblíží úspěšný reprezentant, několikanásobný Mistr ČR ve třídě Competition Dragster - Otto Knebl. V Hoškovicích bude mít nejen autogramiádu, ale také svůj „tisícikoňový“ nitromethanový Top Fuel Bike - speciál Puma Imperial Wizard. Ten nastartuje a předvede divákům svou burnout show. Zrychlením z 0 na 100km/h za 0,8 s a časem 6,515 s s konečnou rychlostí 335 km/h na ¼ míle je historicky nejrychlejší Čech na dragstripu!

Sobotní program začíná kolem poledne a bude ve znamení napínavých kvalifikačních jízd. Jezdci by měli absolvovat celkem čtyři kvalifikační jízdy. Zároveň se pojede sobotní závod pro amatéry jak motocyklů, tak automobilů. Nedělní program začíná v devět hodin poslední kvalifikační jízdou a nedělním závodem amatérů. Po polední přestávce a doprovodném programu začne cca ve 12.30 hod. hlavní vyřazovací závod dvojic. Po 17.00 hod. bude slavnostní vyhlášení vítězů všech tříd.

Pokud máte rádi adrenalinové závody, přijeďte 13. až 14. září na letiště do Hoškovic u Mnichova Hradiště. Občerstvení zajištěno, parkování přímo na letišti. Informace na www.dragster.cz

Vydáno: 03. 09. 2014

Autor: Petr Slezák, TZ, foto archiv (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz