(Novinka)Aprilia míří zpět mezi elitu!

Oficiálně potvrzeno: Aprilia (Piaggio Group) míří zpět do MotoGP. Návrat do světové motocyklové soutěže se bude konat již v roce 2015, o rok dříve oproti původně ohlášeným plánům...

Strategií mateřského koncernu Piaggio Group je pozvednout image a technologickou úroveň značky Aprilia na mnohem vyšší úroveň a dosáhnout ve třídě MotoGP konkurenceschopnosti v co nejkratší časem. Divize Aprilia Racing proto zaměří své veškeré technické a organizační úsilí především na vývoj prototypů a na závodních tratích Moto GP bude prezentována ve strategické spolupráci s renomovaným závodním týmem Gresini Racing, s nímž uzavřela dohodu na 4 roky až do konce 2018. Tato dohoda umožní Aprilii využívat významné a dlouholeté organizační zkušenosti a know-how tohoto renomovaného závodního teamu. Aprilia Racing nyní finalizuje své rozhodnutí ohledně jezdeckého složení.

"Rozhodli jsme se náš debut uspíšit o rok dříve, než bylo plánováno, protože technické a konkurenční schopnosti naší divize Aprilia Racing jsou naprosto prvotřídní," komentoval předseda a CEO Piaggio Group, Roberto Colaninno."

Vydáno: 12. 09. 2014

Autor: Petr Slezák, TZ, foto Aprilia (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz