Na Monster Energy FIM Světovém šampionátu juniorů se Češi rozhodně neztratili

Ve třídách 65ccm, 85ccm a 125ccm zde o titul mistra světa soupeřila vždy nejlepší čtyřicítka jezdců. A aby toho nebylo málo, všichni zúčastněni také hájili barvy své rodné země.

Ve třídě 65 ccm byl juniorským mistrem korunován Aiden Tijero z USA poté, co hlavní rozjížďky dokončil na prvním a druhém místě. Celkové druhé místo vybojoval švédský jezdec Anton Nagy poté, co nedělní závody dokončil dvakrát na třetím místě.

Náš Petr Polák do obou jízd výborně odstartoval a přiváděl domácí fanoušky k euforii tím, že v obou rozjížďkách bojoval o přední pozice! V prvním závodě se Polák dokázal probojovat až na druhé místo. Ve druhé jízdě se pohyboval na třetím místě, ale nakonec ho udolal Nagy, a tak se musel spokojit se čtvrtým místem, což mu nakonec přineslo bronzovou medaili.

 AKCE Monster Energy FIM Světový šampionát juniorů 2013

Conrad Mewse byl jedním z favoritů na titul juniorského mistra světa třídy do 85 ccm a svým výkonem vlastně jen prokázal svůj talent. Ačkoliv se britskému závodníkovi nevydařil start do první jízdy podle jeho představ, dojel si nakonec pro druhé místo. Stejný výsledek zopakoval i v druhé jízdě, což mu k zisku titulu stačilo. Celkově druhé místo si domů do Austrálie odvezl Hunter Lawrence, třetí příčku pro sebe urval náš Jakub Terešák.

Jakub skvěle odstartoval do prvního závodu a hned v raných fázích jízdy sváděl boj o druhé místo s Brazilcem Enzo Lopesem. Nakonec se mu podařilo Lopese odsunout až na třetí místo, ale už se mu nepodařilo za zády udržet Mewseho. První závod tedy Kuba dokončil na skvělém třetím místě. Ve druhé jízdě neměl sice tak skvělý start, ale i přesto projel cílem jako čtvrtý, což je v tak silné konkurenci vynikající výkon!

 AKCE Monster Energy FIM Světový šampionát juniorů 2013

Mistrem světa třídy 125 ccm se pro letošní rok stal Pauls Jonass z Lotyšska poté, co rozhodující rozjížďky dokončil na prvním a druhém místě. Jonass připustil, že se cítí velmi šťastný, jelikož se mu během sobotního dne příliš nedařilo, a tudíž si sebou nebyl před nedělními hlavními závody příliš jistý. S druhým místem byl nad míru spokojený Calvin Vlaanderen reprezentující Nizozemí, třetí místo vybojoval Francouz Nicolas Dercourt.

Nejlepší výsledek v týmové kategorii patřil zcela jasně americkému týmu, ale na druhém místě se umístil tým České republiky. Třetí příčku obsadil tým Španělska a první pětku dokončily týmy jezdců ze Švédska a Itálie.

 AKCE Monster Energy FIM Světový šampionát juniorů 2013

Vydáno: 16. 08. 2013

Autor: redakce MC (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz