Motocykl 2/2013

Únorové číslo vám zkrátí čekání na léto už ve čtvrtek 9.1.

Nový Motocykl nepatří do ruky jen klasickým motorkářům, mysleli jsme i na autaře, kteří chtějí využít nové vyhlášky a přestoupit na skútr 125 cm3. Kromě rad do začátků jim pomůžeme i s výběrem vhodného stroje. Druhý díl endurotréninku vás naučí správný postoj ve stupačkách, bez kterého v terénu daleko nedojedete.

V oddílu "Testy + technika" vás čeká jízda na Hondě NC700X DCT, Ducati Diavel, Yamaze XT1200Z Super Ténéré World Crosser a Triumphu Street Triple R. Proti sobě jsme postavili BMW G 650 GS a Husquarnu TR650 Strada. Okruh Calafat byl svědkem rodinného souboje německých a italských supersportů (BMW HP4 vs S 1000 RR a Ducati 1199 Panigale vs 1199 Panigale S...a samozřejmě BMW vs Ducati). Dále si počtete o Cannondale S/E/C/X440, Yamaze TDM900 a Moto Guzzi California (o té dokonce dvakrát - představujeme vám její nejnovější evoluci a zaměřili jsme se na ni na trhu s ojetinami).

Na dlouhodobý test jsme dostali Suzuki V-Strom, hned jsme ho tedy přizpůsobili obrazu svému. Fanouškům youngtimerů poradíme s koupí náhradních dílů. Život v jedné stopě se netočí jen kolem strojů, ale i kolem lidí, vyzpovídali jsme tedy Mirka "Sporťáčka" Freye (hvězda českého stuntridingu), Jirku Hanyka (manažer týmu ProRace) a Maru Paulíčka (fotograf motocyklových závodů).

Vydáno: 09. 01. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz