Lukáš Pešek v Kataru zkoušel záložní motocykl

V neděli českého jezdce ve službách týmu CAME IodaRacing Project čeká úvodní závod seriálu MotoGP.

Během prvního tréninku před Velkou cenou Kataru se italská stáj zaměřila na testování nového motocyklu, který má v záloze pro případ, že by byly problémy s prvním strojem Ioda Suter - BMW. Kvůli potížím s elektronikou však nebyl Pešek schopný zajíždět konkurenceschopné časy a skončil na předposledním třiadvacátém místě.

Není divu, že nebyl příliš nadšený: "S dnešním dnem nemohu být 100% spokojený. Včera jsme složili můj druhý motocykl, takže od teď mám dvě plnohodnotné motorky. S tímto strojem jsem také dnes jezdil, ale měli jsme nespecifikovaný problém na elektronice. Pak jsme zjistili, že odešlo čidlo rychlosti. Ovšem když nejde jedna věc, elektronika už nefunguje, jak by měla.

Na poslední tři kola jsem si vzal motocykl z Jerezu a ten již fungoval tak, jak má. Zajel jsem nějaký čas a posunul se na předposlední místo. Není to super výsledek, ale do zítra uděláme mnoho změn a uvidíme, jak to půjde."

V pouštním závodě ovšem nebude kroužit jen jeden český jezdec, kromě Lukáše Peška může tuzemský fanoušek držet palce také Karlu Abrahamovi. Tak uvidíme, kdo bude nakonec úspěšnější.

Vydáno: 05. 04. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz