Kymco DJ 125 S

Skútrových městských žihadel existuje na trhu celá řada, loni inovovaný DJ boduje novým dvouventilem, celkovou kvalitou a vpravdě diskontní cenou.

Prostě skútr pro každý den, rozměry jako stvořený k protažení se skrz i ty nejtěsnější dopravní "jamy", robustní a připravený nabídnout jízdu povahou ne náročnější než rychlá chůze. Kdekdo již nad skútry s 12" koly zlomil hůl, chce si to ale uvědomit, že kombinace drobných disků, bytelného šasi a živého motoru stále umožňuje inkarnovat se do těla nepolapitelného městského šídla, které si s vyhýbáním kdejakému výmolu může dát i pěkně na čas.

A přesně to naplňuje DJ v praxi, nenechá se zbytečně rozhodit, tužší odpružení slušně vede stopu a díky lepivým pneu Sava podrží i na vodě. A co do lehkosti ovládání napodobuje o 14 kg lehčí padesátkové dvojče-čtyřtakt. Jenže motoricky je 125 někde docela jinde. Může za to mj. ostřejší nastavení spojky a variátoru, že se skútr na semaforech doslova zakousne do asfaltu a odpálí pryč. Do 80 km/h kraluje a málokdo mu dýchá na záda, a pokud jen přece, za branami města to DJ dokáže dotáhnout až k tachometrovým 110.

 Motocykly Kymco DJ 125 S 2013 Motocykly Kymco DJ 125 S 2013
Směrovky jsou umístěny hodně vysoko, skútr na malých kolech pobaví i velké kluky.

Vzhledem k nejen subjektivnímu pocitu muší váhy je přítomnost dvojice stojanů vesměs zbytečná, postačí pouze hlavní, pochválit musíme netřesoucí se zrcátka, "user friendly" ovladače a dvojici reflektorů, zaručujících i v noci dostatečný přísvit před míjením velevýtluků. Přimlouval bych se za výše položená řídítka, nadto zde jezdec sklouzává po sedle dopředu, čili jízdní pozice i menších jezdců občas připomíná postoj žáka obecné školy před atakou Hnízdovy rákosky.

Brzdy by snesly o něco pevnější zákus, chce to více síly pro tisk páček, na druhou stranu nehrozí blokací. Jet přilbu spolkne "podsedlo" jako nic. Modernizovaný "dýdžej" během testu nezklamal po stránce jízdních vlastností a zpracování, ba co víc, velice příjemně překvapil sympaticky bryskním motorem, to vše za cenu, jež vrásčí čela konkurentů.

 Motocykly Kymco DJ 125 S 2013
Tachometr, palivoměr, hodiny - infopanel slušně vypadá a dobře se čte.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
Motor: čtyřdobý, vzduchem chlazený jednoválec, 125 cm³
Výkon: 6,9 kW (9,4 k) při 7500 1/min
Toč. moment: 9 Nm při 6500 1/min
Max. rychlost: 100 km/h
Spotřeba: 2,9 l/100 km
Hmotnost: 112 kg*
Barvy: šedá, červená
Cena: 39 990 Kč
*uvedena pohotovostní hmotnost včetně paliva

Vydáno: 20. 06. 2013

Autor: Michal Misík (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz