KTM to s elektřinou myslí vážně

Kromě offroadu Freeride E plánuje do sériové výroby dostat další bike na baterky - skútr E-Speed.

Freeride E by měli mít evropští dealeři na skladě už příští rok, sériová výroba elektroskútru je naplánována na rok 2015. E-Speed se na veřejnosti poprvé objevil před čtyřmi týdny na výstavě v Tokiu. Tam ještě KTM ohledně jeho budoucnosti mlžilo. Po evropské premiéře na výstavě v rakouském Tullnu už máme jasno - E-Speed se bude vyrábět.

Komu nejde do hlavy, jek došlo ke spojení pojmů "elektrický skútr" a "KTM", tomu to Harald Plöckinger (člen představenstva KTM) vysvětlí: "Věříme v elektromobilitu na dvou kolech. Vzhledem k tomu, že offroadový sport je naší klíčovou oblastí, vyvinuli jsme Freeride E. Ale jsme také přesvědčeni, že naše vize městské mobility může uspět.


Freeride E bude prvním sériové vyráběným elektrobikem od KTM.

Vzhledem k pozitivní zpětné vazbě po prezentaci v Tokiju jsme se rozhodli přenést poznatky z vývoje elektrického offroadu i na silnici. E-Speed je náš pohled na bezemisní pohon pro použití ve městě, ale bez kompromisů v oblasti designu a sportovních genů KTM!"

Současným úkolem vývojářů v KTM tak je dotáhnout E-Speed ze stadia konceptu do sériové výroby. Samozřejmě s využitím pohonného ústrojí Freeridu E.

Vydáno: 23. 04. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: KTM EXC bazar