KTM Festival 2013

Byli jsme tam a bylo to super - počasí navzdory se v Bělé sešla slušná řádka off-roadových bláznů, pro které byly připraveny opravdu zábavné tratě v přilehlých luzích a hájích.

KTM CEE měla připravenou téměř kompletní paletu endurek - všechny jsme vyzkoušeli a alespoň za naši redakci suveréně vede KTM 350 EXC-F. No, za Kubu konkrétně je to Adventure R na špalkách se kterým nadšeně absolvoval několik "modrých" rozjížděk. Nechyběl samozřejmě asfalt a ucelená nabídka oranžových, parádní svezení na trati bylo s malým raketovým kolem Dukem 390 a samozřejmě velkým Advíkem, který se chová jako supermoto.

 AKCE KTM Festival 2013 AKCE KTM Festival 2013
 AKCE KTM Festival 2013 AKCE KTM Festival 2013

Moc mile nás překvapil váš ohlas na naše tréninkové lekce z časopisu Motocykl, které jsme na festivalu poprvé s trenérem Jiřím Heiníkem představili takříkajíc live. Měl to být pouze doplňkový program, ale sešlo se vás tolik, že jsme museli trochu zaimprovizovat udělali jsme pro vás celodenní přehled tréninkových metod a postupů, podle kterých pět měsíců s kolegou Martinem a Kubou na velkém enduru trénujeme.

Z vlastní zkušenosti vím, že za den se člověk nenaučí nic, ale může leccos pochopit a třeba změnit svůj přístup k ježdění, strečinku nebo různým cvikům na stabilitu - a bez těhle věcí to na motorce prostě nejde.

Díky za vaše pozitivní maily, byli jste dobří!

 AKCE KTM Festival 2013

Vydáno: 28. 05. 2013

Autor: redakce MC (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz