KTM a ADAC připravují šampionát pro mladé talenty

Tento počin rakouského výrobce a německého autoklubu je samozřejmě chvályhodný, nicméně pro většinu bikerské populace je zajímavější druhá část zprávy - nově vyvinutý stroj RC 390 půjde i do prodeje.

Závodní bike KTM RC 390 byl o víkendu představen na Velké ceně Německa, seriál závodů "ADAC Junior Cup powered by KTM" odstartuje příští rok.

Hlavním cílem KTM při vývoji RC 390 bylo postavit cenově dostupný stroj s tím nejlepším sportovním potenciálem, pokročilou aerodynamikou a přijatelnou cenou. Jeho jednoválcové srdce má objem 375 cm3, používá čtyřventilovou technologii s elektronickým vstřikováním paliva Dellorto, vodní chlazení a dvě olejová čerpadla. Při plynové páce nadoraz posílá na zadní kolo 38 koní.

 Motocykly KTM RC 390 2013
Ostrá munice pro mladé střelce v podání KTM.

Rám je (jak jinak) svařen z ocelových trubek. Vypružení dodalo WP, do přední brzdy se bude zakusovat čtyřpístkový třmen. KTM předvádí, že kromě naháčů umí navrhnout i kapotovaný bike, RC 390 vypadá hodně dobře.

A na závěr prohlášení Stefana Pierera, bosse KTM: "Pro mistrovství světa Moto3 jsme vytvořili čistě závodní stroj. Naproti tomu je RC 390 Cup navržen pro sériově vyráběné stroje. Oba tyto závodní seriály u nás mají nejvyšší prioritu, protože vývoj kvalitních silničních motocyklů s malým objemem patří mezi naše hlavní činnosti. Nové KTM RC 390, které půjde do prodeje v roce 2014, reflektuje vysokou poptávku po cenově dostupných, kvalitních sportovních motocyklech nižší objemové třídy."

 Motocykly KTM RC 390 2013
Sláva při odhalení (zleva): Carmelo Ezpeleta,Hermann Tomczyk, Luis Salom a Pit Beier.Vydáno: 26. 07. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: KTM 690 Duke bazar