KTM 1290 Super Duke R se prohnal Goodwoodem

Pokud nepatříte mezi 130 000 šťastlivců, kteří se festivalu rychlosti zúčastnili a měli tak šanci vidět Super Duka naživo, mrkněte aspoň na video z jeho divoké jízdy.

Pro vůbec první veřejné vystoupení si KTM vybralo opravdu stylové kulisy - úzkou trať goodwoodské rychlostní zkoušky Hillclimb lemovanou balíky slámy. Bývalý pilot MotoGP a současný testovací jezdec KTM Jeremy McWilliams dovedl "Bestii" do cíle dvoukilometrové dráhy za 54 sekund, jeho rychlost v některých pasážích přesahovala 180 km/h.

Pro fanoušky, shromážděné kolem trati, nebyla jízda jen vizuální lahůdkou, užili si jí i na poslech. Téměř otevřený výfukový systém od Akrapoviče totiž zaplnil jejich ušní bubínky 125 decibely prvotřídního dvouválcového řevu.

Po jízdě Jeremy nešetřil chválou: "Jel jsem zde v Goodwoodu na některých nádherných strojích, ale žádný nebyl takový, jako je The Beast (Bestie). To jméno jí rozhodně sedí. Nemůžu toho mnoho říct o připravovaném sériovém biku. Snad pouze to, že lidé nebudou zklamáni - motor dokonce vrčí ještě více než na Bestii."Vydáno: 23. 07. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: KTM 620 SuperMoto bazar