Jestli se rozzlobíme…

Tchajvanská dunovka Dinli Brutus 750 EFI by se Budu Spencerovi určitě líbila.

Určitě si všichni pamatujete na italskou komedii s Budem Spencerem a Terencem Hillem "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí", ve které s touto dvojicí na konci filmu zápasí tlupa vyvrhelů na endurech. Zatímco štíhlý Terence dráždí po lese stroj Ossa 250 AE Enduro, najedený flegmatický Bud se vozí na dunovce - motorce na velkých bantamových kolech od zapomenutého výrobce Moto Zodiaco z roku 1972.

 Motocykly Dinli Brutus 750 EFI 2013
Ústřední dvojice filmu "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" jede zúčtovat s padouchy.

Tchajwanská dunovka výrobce Dinli nazvaná Brutus 750 na tradici navazuje - ATV disponuje variátorovou jednoválcovou sedmsetpadesátkou a koly ze čtyřkolky, dvěma kotoučovými brzdami a dvojící nastavitelných předních reflektorů. Stroj nakreslil Ital Alessandro Tartarini, syn Leopolda Tartariniho, který své představy již několikrát zhmotnil u specialistů na skútry - firmy Italjet.

Široké stavbě dominuje ocelový (bohužel) rám i kývačka, hliníková dýnka jsou jen optickou parádou, hmotnost bohužel výrobce neudává. Padesátikoňový motor se vstřikováním může dostat na přání zpátečku, prodávat by se měl od jara 2013 za přibližně 7000 euro, do kterých zemí ale zavítá, není zatím známo.

 Motocykly Dinli Brutus 750 EFI 2013

Vydáno: 07. 01. 2013

Autor: Jakub Nič (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Dinli Ostatní bazar