Indian vyrazil na válečnou stezku

Znovuzrozená americká legenda představila trio zbrusu nových modelů - Chief Classic, Chief Vintage a Chieftain.

Jde o první biky, které Indian vyvinul od převzetí společností Polaris v roce 2011. Předzvěstí modelové ofenzivy bylo květnové představení motoru Thunder Stroke 111, který tvoří srdce všech tří novinek. Véčko o objemu 1811 cm3 (111 kubických palců) má válce rozevřené v úhlu 49°, nadčtvercovou stavbu spalovacího prostoru a samozřejmě rozvod OHV. O množství vstřikovaného paliva rozhoduje systém drive-by-wire, maximální točivý moment dosahuje hodnoty 160 Nm.

 Motocykly Novinky od Indianu 2013

Jak už název napovídá, Chief Classic je silniční křižník s designem odkazujícím na staré Indiany. Kola proto z velké části zakrývají hluboké blatníky, na sedle se s kůží nešetřilo a nádrž evokuje tvar kapky. V základu je kromě bezklíčového zapalování, ABS a tempomatu také pořádná porce chromu. Plně natankovaný Chief Classic váží necelých 370 kg. Americká cena byla stanovena na 18 999 $ (370 000 Kč), u nás bude tradičně o něco vyšší.

 Motocykly Novinky od Indianu 2013

Oproti Classicu si Chief Vintage více potrpí na luxus. Poskytuje stejnou výbavu, navrch však přihazuje rychloupínací kožené brašny, ozdobné třásně a mohutné přední plexi. I to lze však snadno demontovat. Aby nebylo pochyb o původu biku, zdobí přední blatník nepřehlédnutelná hlava indiána. Daní za tyto doplňky je však cenovka 20 999 $ (410 000 Kč).

 Motocykly Novinky od Indianu 2013

Chieftain
sice také čerpá z minulosti, zároveň však do portfolia Indianu přináší svěží vítr. Ten na bike přivál u Indianu dosud nevídanou kapotáž nebo pevné brašny. Blinkry jsou poskládané z LED diod, audio systém překřičí i mohutný dvouválec a sklon čelního štítu lze nastavit stiskem tlačítka. Nechybí ani Bluetooth nebo systém sledování tlaku v pneumatikách. Každá sranda ale něco stojí, Chieftainu si výrobce cení na 22 999 $ (450 000 Kč).

Vydáno: 06. 08. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz