Hoškovice u Mnichova Hradiště budou hostit 32. Drag Day

Druhý letošní závod Czech Drag Serie zde proběhne v sobotu 6. července.

Jde o mezinárodní závod, a tak se můžete těšit také zahraniční jezdce, jako je např. Sandro Haldimann ze Švýcarska se svou Hayabusou, který si z květnového závodu odvezl vítězství ve třídě Super Street Bike. Dorazí také květnový vítěz třídy Modified Street Twin - Němec Christian Bruhn na přeplňované Ducati. A s nimi celá tuzemská i zahraniční závodní špička.

Závodit se bude ve třídách sériových motocyklů (např. třída Pro Street). Dále pak v třídách upravovaných a přeplňovaných motocyklů (Modified Street Twin, Super Street Bike, atd.). Ve třídě speciálů Competition Dragster uvidí diváci nejen loňského "Mistra ČR" Pepu Čížka ale také André Bartáka, Pavla Bajera a další. V této divácky atraktivní třídě startují speciály, jejichž výkon se díky kompresoru, turbu nebo NOS pohybuje kolem 400 koní. Díky tomu dosahují zrychlení z 0 na 100 za 1,5 sekundy a čtvrtmílovou trať zdolají za 8 sekund s konečnou rychlostní okolo 280 km/h.Kromě oficiálního závodu dragsterů se pojede také závod pro amatéry Public Bikes, Public Bikes Woman (samostatný závod pro dámy) a Harley Davidson Cup. Diváci dále uvidí vystoupení motocyklových kaskadérů - svou show představí Mistr ČR ve Stuntridingu Pavel Korych. V doprovodném programu bude mít své místo i CarsShow, závod a drifting rychlých aut. V rámci "demo jízd" si zájemci budou moci vyzkoušet jízdu na motocyklu Harley Davidson.

Během jednotlivých pauz při závodu budou mít diváci přístup do depa, všechny speciály si tak prohlédnou pěkně zblízka. Celou akci bude moderovat Dragster Ultra Fans - Honza Polma. Více informací, startovní listinu, program, informace pro zájemce o závod atd. najdete na stránkách www.dragster.cz.

Vydáno: 30. 06. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Ducati Supersport bazar