Graham Jarvis triumfoval v Erzbergu

V závodu Red Bull Hare Scramble Erzbergrodeo doprovodil továrního jezdce Husabergu na pódium Andres Lettenbichler (Husqvarna) a Alfredo Gomez (Husaberg).

Po mnoha letech, kdy se Britovi lepila smůla na stupačky, předvedl konečně bezchybný výkon a zaslouženě vyhrál. V cíli se nadšeně rozpovídal: "jsem tak šťastný, že jsem konečně vyhrál Red Bull Hare Scramble - je to úžasné. Zajímavé je, že start z druhé řady pracoval v můj prospěch.

Viděl jsem, že jezdci vpředu mají problémy s vodou, takže jsem věděl, že musím být opatrný. Jel jsem po svém a neudělal žádnou hloupost, dokud se neuvolnila trať. Teprve poté jsem začal závodit. Je obrovská úleva konečně vyhrát Red Bull Hare Scramble. Jsem šťastný člověk."

 AKCE Erzberg 2013

Loňský vítěz Jonny Walker, který sedlá tovární KTM 300 EXC, dojel do cíle minutu po Gomezovi. Sice startoval z první řady, ale hned na začátku vymáchal svůj stroj ve vodě. To ho stálo čas, který mu chyběl k pódiovému umístění. Čtvrté místo je pro něj zklamáním, proto hned přišel s předsevzetím, že příští rok to bude lepší.

Nutno podotknout, že uznání si zaslouží všichni jezdci, kteří se probojovali až na cílovou rovinu, protože co se týče počasí, byl letošní ročník nejextrémnější v devatenáctileté historii závodu. Kromě krkolomné cesty se jezdci museli popasovat s větrem i deštěm, stojatou vodou i sněhem. Z 500 jezdců, kteří v neděli vyrazili na trať, jich nakonec dojelo pouhých čtrnáct.

 AKCE Erzberg 2013

Konečné poředí v Red Bull Hare Scramble Erzbergrodeo 2013:

1. Graham Jarvis (UK), HUSABERG
3. Alfredo Gomez (E), HUSABERG
4. Jonny Walker (UK), KTM
5. Ben Hemingway (UK), Beta
6. Dougie Lampkin (UK) Gas Gas
7. Taichi Tanaka (J), KTM
8. Ivan Cervantes (E), KTM,
9. A. van de Broek (NL), KTM
10. Pierre Pallut (F), KTM

Vydáno: 05. 06. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz