Ducati Stonera a Rossiho jsou na prodej

Nestává se tak často, aby si běžný smrtelník mohl koupit bike z MotoGP.Absolutně výjimečnou šanci mají všichni sběratelé a fanoušci MotoGP. Do aukce míří dva zavodní biky Ducati, jeden stroj Rossiho a druhý Stonera. Většinou nemá nikdo z veřejnosti šanci podobný stroj koupit, protože se závodní modely jen tak neprodávají. Zůstanou schované pod plachtou ve skladech, nebo při větším štěstí pod zámkem v muzeích. Nejdůležitější podmínkou pro zájemce je nutnost podepsat smlouvu o mlčenlivosti. Vzhledem k tomu, co je nabízeno, se taková smlouva zdá být jen drobnou formalitou.
Filippo Preziosi říká: „ Nabídka takto výjimečných motocyklů je jedinečnou a unikátní příležitostí, která kupce katapultuje do okruhu nejbližších přátel Ducati.“ My si ale v souvislosti s touto aukcí klademe jinou otázku a to která z motorek se nakonec vydraží za vyšší cenu. Budou převažovat sympatie k jezdci, nebo rozhodnutí ovlivní rozum. A co je vlastně v nabídce?Ducati Desmosedici GP10 „CS1“ Caseyho Stoner

Vyrobena v továrně Ducati v Bologni 7-11 prosince 2009, Casey Stoner na ní poprvé usednul na zkušební stolici 14. Prosince 2009 a první testování na trati proběhlo v Sepangu v únoru 2010. První závod odjel Stoner v sedle „CS1“ v dubnu 2010 v Kataru a vítězství si připsal na Phillip Islandu v říjnu 2010.  Poslední grand prix odjel tento stroj ve Valencii a celkem ujel 4232 km.


Ducati Desmosedici GP10 „VR2“ Valentina Rossiho
 Vyrobena v továrně Ducati 6-10 prosince 2010, na zkušební stolici byla postavena dva dny poté. První testy na trati absolvoval Rosii s „VR2“ v únoru v Sepangu a do závodu byl motocykl nasazen o měsíc později v Kataru. Stupně vítězů dosáhla „VR2“ pouze ve Francii v Le Mans v květnu 2011 a celkem ujela 2342 km.

Mimo těchto dvou závodních strojů budou v aukci nabídnuty ještě další biky. Potencionální zájemci se mohou těšit na výjimečné historické stroje z dílny Ducati. Kdo má zájem, ať navštíví www.rmauctions.com
 


Vydáno: 13. 03. 2012

Autor: Michal Hrubec (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Ducati Supersport bazar