Cyril Despres dal sbohem KTM

Pětinásobný vítěz Rallye Dakar oznámil, že "by chtěl jít dál a čelit novým výzvám". Bude rakouský tým vítězit i bez své hvězdy?

V letošní sezoně bude barvy týmu Red Bull KTM Factory Racing hájit trojice Coma, Faria a Caselli, žádná nová tvář se tedy v týmu neobjeví. Španěl Marc Coma, trojnásobný vítěz Dakaru, o letošní ročník pouštního maratonu přišel kvůli zranění ramena. Nyní je už fit a připravuje se na obhajobu titulu v sérii World Championship Cross Country Rally, která startuje 4. dubna v Abu Dhabi.

Pro Portugalce Rubena Fariu, dlouholetého Despresova nosiče vody, byla naopak letošní Rallye Dakar hodně úspěšná - skončil zde celkově druhý. Američan Kurt Caselli na Dakaru zaskočil za zraněného Comu a ostudu zde rozhodně neudělal - připsal si dvě etapová vítězství. Plnou podpor KTM má přislíbenou i chilský jezdec Francesco "Chaleco" Lopez. Bude tak mít k dispozici stejné náčiní jako tovární jezdci.

A co Cyril Despres? Spekulací je spousta, oficiální vyjádření zatím žádné. Nicméně slíbil, že u motosportu zůstane a v blízké době oznámí podrobnosti.

Vydáno: 16. 03. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: KTM 560 SMR bazar