Cool Thunderbird Custom 52

Bike na bázi Triumphu Thunderbird z roku 1952


PROLOG: Před započetím této stavby nebyl pokreslen jediný papír, jediná tužka neztupila svůj hrot, dokonce ani Photoshop nebyl na počítači nikdy spuštěn. Vše, co zde vidíte, přecházelo z myšlenek přímo do díla.

„Nikdy by mne ani nenapadlo, že bych se stavbou motocyklů mohl někdy živit. Vše začalo v mých šesti letech, kdy jsem dostal malý modýlek autíčka, úspěšně jej poskládal… a tato záliba mě provází až do současnosti, modýlky lepím i nyní,“ prozrazuje na sebe Američan K. Lutchmann, tvůrce biku vyobrazeného na fotografii. Do svých šestnácti let Kendall přestavoval a zejména lakoval bicykly, v šestnácti dostal první automobil, Chevrolet Impala z roku 1962. Už tehdy toužil po motocyklu, jeho matka však byla striktně proti, zkušenosti s bicykly a muscle cary ale začaly formovat jeho budoucí stavitelský rukopis. Tento stroj nese dlouhé jméno Kendall Customs ’52 Triumph Thunderbird a jak už název prozrazuje, custom konstrukčně vychází z britského Triumphu Thunderbird z roku 1952 (dvouválec OHV, 650 cm3), šedesát let starého motocyklu!


„Britská nádrž Wassel původně sloužila jako popelník v obchodě mého kamaráda,“ vzpomíná stavitel Kendall Lutchman.

Přestavba byla podle slov tvůrce čistě rozpočtovou záležitostí, nad kterou neměl nikdo příliš dlouho přemýšlet, například páteřová část rámu pochází z přední osy Fordu z roku 1938, sedlo je ze starého bicyklu Brooks a takovýchto dílů ze stařičkých dopravních prostředků tu nalezneme celou řadu. Vzhledem k extrémně krátké době stavby a naprosté improvizaci při použití dílů je výsledek přinejmenším zajímavý. Stroj už má na svém kontě prvenství na motocyklové show v Daytoně, kde zvítězil mezi stavbami vzniklými na základě britských strojů.    . .


Vydáno: 02. 01. 2012

Autor: misik, foto: motocafe.ru (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: Triumph Thunderbird bazar