BMW plánuje výrobu malých motorek

Celkem překvapivý je partner, kterého si ke vstupu do segmentu pod 500 ccm vybralo - indického výrobce TVS Motor Company.

Pokud jste o TVS Motor Company nikdy neslyšely, pak vězte, že jde o jednoho z největších indických výrobců motocyklů s roční produkcí dva miliony kusů a obratem přes miliardu dolarů. Kromě biků a skútrů vyrábí i motorové rikši. Jeho výrobky jsou známé nejen v Asii, ale i v Africe a Latinské Americe.

BMW je výrobce prémiových biků, takže to bude trochu nesourodý pár. Důvody podpisu dlouhodobé smlouvy o spolupráci nastínil Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad: "S ohledem na měnící se motocyklový trh, demografický vývoj a rostoucí požadavky na ochranu životního prostředí rozšiřujeme náš sortiment do segmentů s růstovým potenciálem.


Rikša od TVS. Doufejme, že jejich výrobu BMW neplánuje.

Ve společnosti TVS Motor máme velmi odborného a zkušeného partnera. To znamená, že v budoucnu budeme schopni kromě stávajících modelů nabídnout také motocykly malých kubatur. Nové motocykly budou splňovat očekávání kladená na BMW ohledně potěšení z jízdy, stability, agility a výkonu. Tuto dlouhodobou spolupráci považuji za významný krok k udržitelnému růstu."

Jinými slovy: BMW potřebovalo najít co nejjednodušší cestu do lákavého segmentu městských skútrů a malých motorek. A jak konkrétně bude německo-indická spolupráce vypadat? Nové stroje budou oba partneři vyvíjet dohromady, na trhu pak bude BMW i TVS nabízet svůj derivát společného produktu.

Vydáno: 09. 04. 2013

Autor: Jan Gaisler (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: motocykl-online.cz

Aktuální nabídka: BMW R 65 bazar